نحوه اشتراک در خبرنامه وبسایت

برای اینکه بتوانید به محض منتشر شدن مطلب جدیدی در وبسایت از آن مطلع شوید، یک راه بسیار مناسب این است که در خبرنامه ی سایت عضو شوید. به این ترتیب نیازی نیست که برای مطلع شدن از اینکه آیا مطلب جدیدی در وبسایت منتشر شده است یا خیر، به وبسایت مراجعه کنید بلکه هنگام منتشر شدن مطلب جدید یک ایمیل به شما ارسال میشود و به شما خبر میدهد که مطلب جدیدی در وبسایت منتشر شده است و حتی عنوان آن و بخشی از آن را نیز به شما نمایش میدهد. به این ترتیب خبرنامه یک راه مناسب برای صرفه جویی در وقت شما و همچنین مطلع شدن از مطالب جدید وبسایت میباشد.

بنده برای ایجاد خبرنامه ی وبسایت حسام از یکی از امکانات شرکت گوگل با نام FeedBurner استفاده کرده ام. این ابزار به طور هوشمند هنگامی که مطلب جدیدی در وبسایت منتشر شود به شما ایمیل خواهد فرستاد. بنابراین شما باید آدرس ایمیل خودتون رو ثبت کنید تا مطالب جدید سایت براتون ارسال بشه. در ادامه شما میتونید به صورت مرحله به مرحله نحوه ی مشترک شدن در خبرنامه رو مشاهده کنید:

ابتدا باید به صفحه ی اشتراک در خبر نامه ی وبسایت حسام در FeedBurner مراجعه کنید که با کلیک بر روی دکمه ی زیر میتونید به این صفحه برید:

اشتراک در خبرنامه وبسایت حسام

صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما باز میشه:

صفحه ثبت آدرس ایمیل در FeedBurner

در کادر اول شما باید آدرس ایمیل خودتون رو وارد کنید همونجایی که عبارت این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید نوشته شده. پس دقت کنید که آدرس ایمیلتون رو اشتباه ننویسید و همچنین یادتون باشه که ابتدای آدرس ایمیل www نداره. پس از اینکه ایمیلتون رو وارد کردید باید عبارتی که به صورت رنگی به شما نمایش داده میشه رو در کادر کوچیکی که در پایین سمت چپ موجود هست وارد کنید. در این صفحه عبارت به صورت efdsol به ما نمایش داده شده پس ما همون رو در کادر کوچیکی که در پایین سمت چپ قرار داره مینویسیم.

بعد از اینکه این موارد رو انجام دادیم بر روی دکمه ی Complete Subscription Request که در پایین قرار داره کلیک میکنیم.

حالا صفحه ای به صورت زیر به ما نمایش داده میشه:

تکمیل درخواست اشتراک در FeedBurner

در اینجا به ما میگه که درخواستمون با موفقیت ثبت شده، حالا برای اینکه تایید کنیم که تمایل به دریافت خبرنامه ی وبسایت حسام داریم باید به ایمیلمون مراجعه کنیم. پس ما دیگه با این صفحه کاری نداریم و میتونیم روی لینک Close Window که در پایین کادر قرار داره کلیک کنیم تا این برگه بسته بشه.

حالا باید وارد ایمیلمون بشیم و ایمیلی که وبسایت FeedBurner به ما داده رو مشاهده کنیم. من برای این مثال از یک ایمیل یاهو استفاده کردم اما شما ممکنه هر ایمیل دیگه ای مثل گوگل، مایکروسافت و ... داشته باشید. هیچ فرقی نمیکنه که چه ایمیلی دارید با هر ایمیلی که دارید میتونید عضو خبرنامه بشید.

حالا به صندوق ورودی ایمیلمون مراجعه میکنیم و میبینیم که یک ایمیل از طرف FeedBurner Email Subscriptions با عنوان  ...Activate your Email Subscription to اومده.

این ایمیل رو مشاهده میکنیم:

ایمیل دریافتی از FeedBurner

همونطور که مشاهده میکنیم در این ایمیل داره به ما میگه که ما درخواست کردیم که مطالب وبسایت حسام رو از طریق ایمیل دریافت کنیم. برای تایید درخواستمون کافیه که روی لینکی که به ما داده کلیک کنیم. همون لینکی که با https://feedburner.google.com شروع شده و به رنگ آبی هست. در ضمن بد نیست که این نکته رو هم یادآوری کنم که اگر لینک قابل کلیک شدن نیست، یعنی وقتی که روش کلیک میکنید هیچ اتفاقی نمیفته، فقط کافیه که متن لینک رو کپی کنید و در یک برگه ی جدید از مرورگرتون وارد کنید تا به نوعی کلیک شدن لینک رو شبیه سازی کنید. پس ما هم روی لینک کلیک میکنیم و همونطور که در تصویر زیر میبینید با موفقیت در خبرنامه عضو میشیم:

تکمیل عضویت در خبرنامه FeedBurner

پس از نمایش این صفحه ما در خبرنامه ی وبسایت حسام عضو شدیم و از حالا به بعد هر مطلب جدیدی که در وبسایت حسام قرار بگیره به ایمیلمون ارسال میشه.

FeedBurner از طرف گوگل مدیریت میشه و یک سرویس معتبر هست. شما میتونید اطمینان کامل داشته باشید که مطالب جدید وبسایت حسام به ایمیل شما ارسال میشه.

 

امیدوارم که از طریق این آموزش بتونید به راحتی در خبرنامه ی وبسایت حسام عضو بشید.

پیروز باشید 

برچسب ها: feedburner, اشتراک

چاپ