آموزش نصب جلی بین بر روی تبلت Asus Transformer TF300TG

به نام خدا

سلام به همه ی دوستان عزیز

بنابه دستور آقا بهنام عزیز آموزش نصب رام استوک (رسمی) تبلت Transformer Asus رو قرار دادم تا دوستان استفاده کنن. ابتدای امر اتمام حجت! شما این کار و به اختیار خودتون انجام میدید و بنده هم میچ مسئولیتی در قبال صدمه دیدن دستگاه شما ندارم.علی الخصوص که خودم هم این دستگاه رو ندارم و نمیتونم کمک تجربی بهتون بکنم.پس عواقب کار رو بسنجید لطفاً توصیه میکنم که حداقل کل آموزش رو دوبار به دقت بخونید تا کاملاً یا بگیرید. متاسفانه امکان قرار دادن اسکرین شات نیست :( نکته ی بسیار بسیار مهمی که باید بهش توجه داشته باشید اینه که امکان Downgrade وجود نداره(یعنی نمیتونید نسخه سیستم عامل رو پایین بیارید) برای اینکه به بهترین شکل همه چیز انجام بشه توصیه میکنم یک بار قبل از فلش زدن و یک بار هم بعد از فلش زدن دستگاه خودتون رو ریست فکتوری کنید. Setting > Backup & Restore < Wipe Data & Factory Reset .... فرآیند فرایند فلش زدن به صورت زیر انجام میشه: ابتدا از سایت شرکت Asus آخرین نسخه ی فریم ویر رو دانلود کنید:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePAD/TF300TG/VF_epaduser_10_4_3_7_UpdateLauncher.zip

لینک منبع دانلود در زیر آمده: میتونید از این لینک آخرین نسخه رو دانلود کنید.

http://www.asus.com/Tablet/Transformer_Pad/ASUS_Transformer_Pad_TF300TG/#download

اطمینان پیدا کنید که مدل تبلت شما با چیزی که در اون صفحه نوشته یکی باشه. پس از دانلود فایلها آنها رو از حالت زیپ خارج کنید. پس از این کار یک فایل زیپ دیگر دارید که باید دوباره آن را از حالت زیپ خارج کنید. پس از انجام این کار شما با چندین فایل روبره خواهید شد که یکی از آنها blob است. حالا شما نیاز به Android SDK و Fastboot دارید که میتونید آموزش نصبش رو به صورت فارسی در این لینک مشاهده کنید:

http://androidcode.ir/post/install-SDK-windows-android-lynda-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2

 

حالا که این آموزش رو خوندید با Fastboot و Android SDK آشنا شدید. حالا بوسیله نرم افزار Asus Unlock بوت لودر دستگاه خود را باز کنید. تبلت خود را به رایانه متصل کنید. تب را خاموش کنید. حالا کلید خاموش کردن و صدای پایین را با هم نگه دارید تا پیامی شبیه به این ظاهر شود: Press Vol. Up to enter RCK (5s) در این حالت کلید صدای بالا را فشار نــــدهید. البته ممکن است که این پیغام نمایش داده نشود! پس از 5 ثانیه منویی ظاهر میشود. کلید صدای پایین را فشار دهید تا آیکن USB نمایان شود. حالا کلید صدای بالا را برای تایید کردن فشار دهید. (شما برای انجام این کار تنها 10 ثانیه فرصت دارید،چراکه پس از آن سیستم عامل اندروید بالا خواهد آمد) ترمینال فست بوت رو باز کنید و دستورات زیر رو در اون بنویسید: fastboot -i 0x0B05 flash system blob به علت برخی از مسائل ممکن است برای چند بار با خطا ظاهر بشید ولی کاملاً طبیعی هست. هنگامی که عملیات با موفقیت انجام شود عبارت SUCCESS نمایش داده خواهد شد. پس از این،دستور زیر رو تایپ کنید تا تب ریستارت بشه: fastboot -i 0x0B05 reboot تبریک!شما فریم و دستگاه خودتون رو عوض کردید! آموزش روت و نصب CWM :(اختیاری) ابتدا با توجه به ورژن سیستم عاملتون یکی از فایلهای زیر را دانلود کنید: سیستم عامل جلی بین:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1318764&d=1347374276

سیستم عامل غیر از جلی بین:

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1077648&d=1337726179

حالا بوسیله نرم افزار Asus Unlock بوت لودر دستگاه خود را باز کنید. تبلت خود را به رایانه متصل کنید. تب را خاموش کنید. حالا کلید خاموش کردن و صدای پایین را با هم نگه دارید تا پیامی شبیه به این ظاهر شود: Press Vol. Up to enter RCK (5s) در این حالت کلید صدای بالا را فشار نــــدهید. البته ممکن است که این پیغام نمایش داده نشود! پس از 5 ثانیه منویی ظاهر میشود. کلید صدای پایین را فشار دهید تا آیکن USB نمایان شود. حالا کلید صدای بالا را برای تایید کردن فشار دهید. (شما برای انجام این کار تنها 10 ثانیه فرصت دارید،چراکه پس از آن سیستم عامل اندروید بالا خواهد آمد) بعد از این کار ویندوز باید دستگاه شما را به عنوان یک وسیله ی لینوکسی شناسایی کند. حالا فایل img رو به محل خودش ببرید (باید آموزشی که لینک دادم رو مطالعه کنید) و فست بوت رو باز کنید و کد زیر را در اون وارد کنید: fastboot -i 0x0B05 flash recovery recovery.img (به نام فایل توجه کنید،دوستانی که فایل مخصوص جلی بین رو دانلود کردن اسمش recovery-jb.img هست) پس از اینکه عملیات تموم شد کد زیر رو بنویسید تا تب ریستارت بشه: fastboot -i 0x0B05 reboot حالا شما CWM رو نصب کردید! برای رفتن به حالت CWM شما باید کلید پاور و صدای پایین رو نگه دارید و حالا برخلاف دفعه ی قبل هنگامی که اون نوشته یا اصطلاحاً RCK نمایش داده شد کلید صدای بالا رو بزنید.

چاپ

نوشتن دیدگاه
• لطفاً توجه داشته باشید که آدرس ایمیل www ندارد.
•اگر میخواهید پاسخ نظر شما به ایمیلتان ارسال شود تیک گزینه ی "مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار" را علامت بزنید.
•همچنین استدعا دارم که هرگز عبارات سیاسی در نظر خود به کار نبرید