آموزش تصویری کامل و جامع کرک کردن و کار با نرم افزار Titanium Backup

به نام خدا سلام به همه با توجه به درخواست زیادی که دوستان مبنی بر گذاشتن آموزش نرم افزار تیتانیوم بکاپ داشتند بنده هم اطاعت کردم و آموزش رو قرار دادم. چون تصاویر زیاد هست مجبور شدم در ادامه مطلب آموزش رو قرار بدم پس لطفاً به ادامه مطلب برید..

اولین نکته ای که باید بهش توجه بشه اینه که گوشی شما باید روت شده باشه و برنامه Super User که در تصویر زیر میبینید روی اون نصب شده باشه:

حالا که میدونید گوشیتون روت شده باید نرم افزار تیتانیوم بکاپ رو نصب کنید.

میتونید اون رو در نرم افزار بازار در روی گوشیتون دانلود کنید و یا از اینترنت:

چون این نرم افزار نیاز به کرک داره و اغلب کرک هایی که در سایت های مختلف هست جواب نمیده ، آموزش کرک کردن رو هم قرار میدم.

برای کرک کردن باید نرم افزار Lucky Patcher رو از اینترنت دانلود کنید،این یکی دیگه تو بازار نیست.پس از دانلود اون رو نصب کنید و به اینترنت متصل بشید و نرم افزار Lucky Patcher رو آپدیت کنید.روش آپدیت به این صورته که با اجرای برنامه خودش به صورت خودکار میگه که آیا برنامه آپدیت میخواد یا نه.اگه آپدیتی نیاز نبود هیچ پیامی به شما نمیده و همه چیز عادی اجرا میشه.

پس از اینکه لاکی پچر رو اجرا کردید میبینید که تیتانیوم بکاپ آماده کرک شدنه و در اول لیست قرار داره:

خوب حالا دستتون رو روی آیکن تیتانیوم بکاپ نگه دارید تا منوی کرک باز بشه.

از منوی باز شده گزینه اول یعنی پچ سفارشی رو بزنید:

حالا یه منویی شبیه به این باز میشه ، ممکنه که گزینه ها متفاوت باشه.اینها انواع کرک هایی هستند که به صورت سفارشی برای تیتانیوم بکاپ آماده شدن.بطور دلخواه یکیشون رو انتخاب کنید:

حالا یه منویی باز میشه که درصد شانس کرک شدن رو نشون میده.به هیچی توجه نکنید و دکمه Apply رو انتخاب کنید.(هیچ خطری گوشی شما رو تهدید نمیکنه خیالتون راحت باشه!):

حالا که Apply رو انتخاب کردید تیتانیوم بکاپ کرک میشه.منتها شما باید حتماً یه بار گوشیتون رو ریستارت کنید تا کرک عمل کنه. این از بحث کرک کردن.میریم سراغ خود تیتانیوم بکاپ:

در تصویر زیر محیط کرک شده این نرم افزار رو مشاهده میکنید:

اگه به بالای نرم افزار نگاه کنید سه تا دکمه میبینید که نوشته OverView - Backup/Restore - Schedules . با اجرای برنامه بصورت پیشفرض در قسمت OverView قرار میگیریم که یه سری توضیحات تو اینجا قرار داره که زیاد به درد ما نمیخوره... بیشتر کار ما با اون دوتا قسمت دیگه هست.

روی دکمه Backup/Restore کلیک بکنید تا به بخش پشتیبان گیری و بازیابی برید:

در اینجا تمام برنامه های کاربردی و سیستمی که روی دستگاه شما نصب هستند قابل مشاهده هستند.

حالا یکی از اونها رو انتخاب کنید تا کادری مثل کادر زیر باز بشه:

یه سری دکمه وجود داره که خیلی کاربردیه و حتماً به دردتون میخوره که بدونید چیکار میکنن. دکمه Un-Install که تابلو هست نرم افزار رو حذف میکنه،اما این دکمه یه نکته خیلی جالب داره و اونم اینه که شما بوسیله اون میتونید نرم افزار هایی که بطور پیشفرض روی گوشیتون نصب هستن و به هیچ وجه پاک نمیشن رو حذف کنید.یکی از آزار دهنده ترین این نرم افزار ها که دوستان سامسونگی با آن آشنایی دارند نرم افزار Pulse هست که همه ما از داشتن اون روی گوشیمون رنج میبریم!اما با این گزینه Un-Install میتونید براحتی پاکش کنید! نکته مهم:چیزی که نمیدونید چیه الکی پاک نکنید ، چون پدر گوشیتون در میاد و هی فورس کلوز میده و مجبور میشید که رام رو دوباره نصب کنید... دکمه Freeze نرم افزار شما رو از کار میندازه ولی حذفش نمیکنه.مثلاً شما نرم افزاری دارید که مزاحمت برای برنامه دیگه ای ایجاد میکنه و میخواید که بطور موقت متوقف بشه ، بوسیله این دکمه میتونید متوقفش کنید و وقتی که برنامه ای Freeze بشه این دکمه تبدیل به Un-Freeze میشه و با انتخاب اون برنامه به حالت عادی برمیگرده. دکمه Backup هم که مشخصه از این نرم افزار بکاپ میگیره.حالا یه سوال مهم؟! بکاپ ها کجا میرن؟

تمام بکاپ ها در ریشه حافظه در پوشه Titanium Backup قرار دارند

پس وقتی میخواستید اطلاعاتتون رو که بکاپ گرفتید از رو گوشی بردارید این پوشه رو از حافظه به کامپیوترتون کپی کنید. دکمه Wipe Data تمام داده هایی که برنامه در حافظه گوشی شما ذخیره کرده رو پاک میکنه.اگر در مورد بازی ها از این دکمه استفاده کنید تمام مراحلی که در بازی رفتید پاک میشه و مثل روز اول میشه. دکمه Run App هم برنامه رو اجرا میکنه. دکمه Delete بکاپ های موجود از اون برنامه رو پاک میکنه و کاری با خود برنامه نداره. دکمه Restore هم آخرین بکاپ موجود از این نرم افزار رو برمیگردونه و جایگزینش میکنه.تاریخ و ساعت دقیقش هم کنارش نوشته شده. این از بحث کارهای متفرقه ای که تیتانیوم میتونه برامون انجام بده... حالا میریم سر اصل قزیه یعنی بکاپ گیری از کل سیستم. برای این کار دکمه منوی گوشیتون رو بزنید تا منوی نرم افزار مشاهده بشه.

حالا گزینه Batch رو انتخاب کنید:

وقتی این دکمه رو انتخاب کردید با منوی زیر مواجه میشید:

در این منو وظایف به چند بخش تقسیم شدن که بخش Backup و Restore خیلی به درد ما میخوره و همونطور که میدونید از بکاپ برای پشتیبان گرفتن و از ریستور برای بازگردانی پشتیبان استفاده میشه. برای گرفتن یه بکاپ جانانه از سیستمتون روی گزینه پنجمی یعنی Backup All User Apps + System Data کلیک کنید.

با منویی شبیه به منوی زیر مواجه میشید:

حالا روی دکمه RUN در بالای سمت چپ کلیک کنید.همونطور که مشاهده میکنید گوشیتون شروع میکنه به بکاپ گرفتن. پس از اینکه تموم شد در نوار اعلانات به شما اعلام میکنه و همونطور که گفتم در پوشه Titanium Backup ذخیره میشن. حالا فرض کنید که میخوایم بکاپ هایی که گرفتیم رو برگردونیم.باید چیکار بکنیم؟ خیلی سادس... در قسمت قبلی که گزینه پنجمی رو انتخاب کردید حالا گزینه چهاردهمی یعنی Restore Missing Apps + All System Data رو انتخاب کنید.منویی که در هنگام بکاپ باز شده بود عیناً در هنگام ریستور باز میشه و همه برنامه های شما به روز اولشون برمیگردن! فقط توجه کنید که هنگامی که گوشی رو فلش میزنید همه فایل ها از روش پاک میشه.بنابراین شما باید به صورت دستی فایل های تیتانیوم بکاپ رو در حافظه گوشیتون کپی کنید... این هم از آموزش بکاپ کامل یا همون جانانه و بازیابی اون با تیتانیوم. اما یه گزینه ای که گفتم شاید به درد خیلی ها بخوره اینه که میخوان بکاپشون بصورت برنامه ریزی شده انجام بشه و دیگه خودشون زحمت بکاپ گرفتن رو نکشن.

برای انجام این کار در صفحه اصلی نرم افزار در قسمت بالا روی دکمه Schedules کلیک کنید تا با صفحه ای مثل صفحه زیر مواجه بشید:

این ها برنامه هایی هستن که شما ریختید که انجام  بشن.البته اگه تیک Enabled برداشته شده باشه اون برنامه ریزی بطور موقت کار نمیکنه. دوتا دکمه هم با عنوان Run و Edit اونجا وجود داره. از دکمه Run برای اجرای پیش از موعد اون بکاپ اسفاده میشه.(همین لحظه ، نه ساعتی که تعیین شده) از دکمه Edit هم برای تغییر تنظیمات و برنامه ریزی ها و یا حذف این برنامه ریزی استفاده میشه. حالا از این مسائل میگذریم... میخوایم خودمون یه برنامه ای بچینیم که مثلاً روز های شنبه و دوشنبه و چهارشنبه در ساعت 2 بامداد خود گوشی بصورت اتوماتیک از خودش بکاپ بگیره.(علت این که ساعت رو اینجوری انتخاب میکنیم اینه که یه موقع هنگام کار کردن با گوشی یه کادری باز نشه که بگه جمش کن! میخوام بکاپ بگیرم!)

خوب.برای انجام این کار روی دکمه Add New Schedule که در پایین سمت راست قرار داره کلیک کنید تا کادری شبیه تصویر زیر براتون باز بشه:

لیست آبشاری اولی رو روی Backup All User Apps + System Data تنظیم کنید. ساعت مد نظرتون رو تنظیم کنید... روزهای دلخواه رو هم تیک بزنید... لیست آبشاری آخری چند تا گزینه برای همگام سازی با سرویس ابری و یا ریبوت دستگاه داره که بهتره روی همون Do Nothing تنظیم بشه. حالا با انتخاب گزینه Save بکاپ شما در موعد مقرر انجام میشه و میتونید با خیال راحت شب رو بخوابید...   امیدوارم که از این برنامه شیرین لذت برده باشید و منو ببخشید که سرتون رو درد اوردم... به سوالاتتون هم در مورد این نرم افزار پاسخ میدم ، میتونید از طریق نظر یا چت بهم خبر بدید. موفق باشید...  

چاپ

نوشتن دیدگاه
• لطفاً توجه داشته باشید که آدرس ایمیل www ندارد.
•اگر میخواهید پاسخ نظر شما به ایمیلتان ارسال شود تیک گزینه ی "مرا برای دیدگاه‌های بعدی به یاد بسپار" را علامت بزنید.
•همچنین استدعا دارم که هرگز عبارات سیاسی در نظر خود به کار نبرید

دیدگاه‌ها  
# Athena 1399-01-26 17:45
سلام یه سؤال داشتم. من از یک برنامه بکاپ گرفتم و بعد نسخه قبلی اون برنامه رو نصب کردم که مجبور بودم بکاپ نسخه جدید رو حذف کنم (ولی اونو روی مموری دارم) حالا این نسخه قبلی دیتای جدیدی داره که میخوام به دیتاهای قبلی اونو اضافه کنم درحالیکه دیتای قبلی هم از دست نره. میشه راهنمایی کنین.
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1400-02-16 10:13
سلام آتنا،
ترکیب کردن دیتای برنامه‌ها معمولاً امکان پذیر نیست. اما میتونی این روش رو امتحان کنی و ببینی که جواب میده یا نه.

دیتای برنامه ها معمولاً در مسیر زیر ذخیره میشه:
android/data
در این پوشه برای هر برنامه ای یه پوشه جداگانه هست که دیتای خودشون رو اونجا نگه میدارن.
میتونی پوشه ی دیتای نسخه ی قبلی رو کپی کنی داخل همین مقصد برای دیتای نسخه ی جدید برنامه و ببینی که آیا دیتا با هم ترکیب میشن یا خیر.

موید باشی
پاسخ دادن
# فرزاد 1397-05-30 23:21
سلام .بسیار عالی ممنون .یه سوالی که داشتم چطوری در صورت ریست گوشی titanium هم حذف میشه پس چطوری restore کنیم بعد از راه اندازی مجدد یا شاید با نصب مجدد برنامه میتونیم از پوشه titanium دیتارو وارد نرم افزار کنیم آیا ؟
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1397-07-24 13:27
سلام فرزاد جان،

بله همون طور که در مطلب هم اشاره شده، باید فایل های بکاپ رو از دستگاهتون به داخل کامپیوتر کپی کنید و بعد از اینکه گوشیتون رو ریست کردید، مجدداً فایل ها رو برگردونید به گوشیتون و بعد نرم افزار تیتانیوم بکاپ رو نصب کنید و عملیات ریستور رو انجام بدید.

پیروز باشی
پاسخ دادن
# علی ابادی 1397-04-20 16:14
سلام از اموزشتان بسیار لذت بردم دست شما درد نکنه. فقط چون منظورتان را ازدکمه منو نفهمیدم مجبور شدم تک تک بک ا÷ بگیرم واین مورد بسیار خسته کننده است لطفا اگر فرصت داشتید من گوشیم نوت 3 است منظور از دکمه منو چیست بفرمایید ممنون میشم.باتشکر
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1397-05-08 18:18
سلام خدمت شما آقای علی آبادی عزیز.

از اونجایی که در هنگام تهیه ی این آموزش بنده از تبلتی استفاده میکردم که اندروید نسخه ی ۲ روی اون نصب بود، در این نسخه از تبلت ها یک دکمه ی منو هم وجود داشت که بعد ها در نسخه های بعدی اندروید این قابلیت که دکمه ی منو جداگانه باشد حذف شد و به صورت یک سه نقطه ی عمودی در نرم افزار ها قرار گرفت، به جای اینکه به صورت دکمه ی سخت افزاری بر روی موبایل یا تبلت قرار بگیرد.

موفق و موید باشید
پاسخ دادن
# علی آبادی 1397-04-20 13:53
بسیار از آموزشتان لذت بردم واستادن کردم ممنون
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1397-05-08 18:14
درود بر شما دوست عزیز،

بنده هم خیلی خوشحالم که این آموزش براتون مفید بوده.

پیروز باشید
پاسخ دادن
# مجید 1396-07-26 10:31
من اصلا نتونستم
چون فایل ها بروز رسانی شده اون طوری که شما نوشتید نبود میتونید راهنمایی کنیک و این کار رو انجام بدید نرم افزار هایی که میخوام انجام بدم حتما به ردتون میخوره
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1396-07-26 13:02
سلام مجید جان

این مشکل رو فقط با برنامه های خاصی داری؟ یا همه ی برنامه ها همین مشکلو دارن؟
پاسخ دادن
# رضا 1395-05-16 17:11
آموزش عالی و روان
ممنون
چطور میشه محل ذخیره را از رم گوشی به رم جانبی منتقل کرد؟
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1395-05-16 18:32
سلام رضا

ممنونم از نظرت. خوشحالم که از این مطلب راضی هستی.
برای منتقل کردن حافظه توی قسمت تنظیماتش بگرد ببین آیا همچین قابلیتی داره یا نه. اونطوری که من یادمه همچین گزینه ای داشت ولی خیلی وقته با این برنامه کار نکردم ممکنه اشتباه کنم.

پیروز باشی
پاسخ دادن
# علیرضا 1395-05-15 12:52
سلام وقتی من از یه برنامه بکاپ گرفتم چطوری به گوشی دیگه برنامه با بکاپ رو بفرستم لطفا جواب بدید خیلی مهمه
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1395-05-16 18:29
سلام علی رضا

برای این کار باید پوشه ی حاوی اطلاعات بکاپ برنامه ی تیتانیوم بکاپ رو منتقل کنی به اون دستگاه.
این نکته رو داخل مطلب اشاره کردم، لطفاً مطالعه کن.

موفق و موید باشی
پاسخ دادن
# مهدی 1394-10-24 19:10
دمت گرم
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1394-10-25 13:17
خواهش میکنم مهدی،

موفق باشی
پاسخ دادن
# محمد حسن 1394-09-22 18:20
دمتون گرم خدا خیرتون بده
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1394-09-22 21:29
ممنونم از نظرت محمد حسن

موفق باشی
پاسخ دادن
# yasi 1394-08-16 14:10
سلام
میشه بمن تو هک یاکرک جیمیل کمک کنین؟
التماس میکنم
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1394-08-16 17:15
سلام دوست عزیز

بنده هیچ سر رشته ای در زمینه ی هک و کرک ندارم و متاسفانه کمکی از دستم بر نمیاد.

موفق باشی
پاسخ دادن
# Sajad 1397-11-18 23:38
جیمیل هک نمیشه فقط کرک میشه
با ترموکس و دستوراتش میشه کرک کرد
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1397-12-22 12:21
ممنونم از نظرت سجاد جان،
پیروز باشی
پاسخ دادن
# alinasri 1394-07-03 22:56
من گوشیم روت شده برنامه تیتانیوم رانصب وخوب کارمیکردتااینکهsdکارتم خراب شدوهمهبرنامه هاازبین رفتن بدازان هرکاری میکنم برنامه تیتانیوم نصب نمیشه لطفا اهنمایکنید باتشکر
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1394-07-04 15:50
سلام علی

ابتدا سعی کن پوشه ی Titanium backup رو داخل حافطه ی گوشیت پیدا کنی و اون رو داخل کامپیوتر بریزی. محتویات این پوشه بکاپ هایی که گرفتی هستن.
برای نصب شدن برنامه ها هم توصیه میکنم که رام گوشی رو مجدداً نصب کنی.

موفق باشی
پاسخ دادن
# محمد 1394-03-01 01:41
با سلام. ..لطفا جوابمو بدین و اگه لطف کردین به ایمیلم بفرستید...........
من چند روز پیش گوشیمو reset factory کردم. .اما قبل از ریست فکتوری. ..با titanium backup ..از فهرست مخاطبینم و پیامهام بکاپ گرفتم. ..بعد پوشه تیتانیوم بکاپ رو از حافظه داخلی انتقال دادم و بعد از اون ریست فکتوری کردم. ....بعد از ریست فکتوری گوشیم بالا آمد دوباره روتش کردم و titanium backup رو نصب کردم. .بعد پوشه titanium backup رو که قبلا به مموری کارت برده بودم دوباره وارد حافظه داخلیش کردم. ..بعد که وارد نرم افزار شدم و خواستم بازگردانی کنم. ..نرم افزار مراحل بازگردانی رو انجام داد...اما رفتم تو قسمت پیام ها و مخاطبین هیچکدومش بازگردانی نشده بود............خواهشا جون عزیزتون بگید چکار کنم. ...دو سه تا پیام و شماره تلفن بسیار ضروری برام توش بود.......ممنون
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1394-03-02 23:41
سلام محمد

دقت کن که وقتی داخل قسمت Backup\Restore هستی اشتباهاً گزینه ی Back up رو نزنی. باید پایین تر بیای و یکی از گزینه های Restore رو انتخاب کنی.
در ضمن هردفعه که میخوای عملیات Restore رو انجام بدی ، محتویات پوشه ی Titanum backup رو مجدداً جایگذاری کن.

در آخر هم اگه به هر دلیلی نتونستی پشتیبان رو بازیابی کنی، میتونی فایل های بکاپ رو داخل کامپیوتر بریزی و محتویاتشون رو بگردی و فایل های مربوط به مخاطب ها و اس ام اس ها رو پیدا کنی.

موفق باشی
پاسخ دادن
# alireza 1393-12-28 01:46
دمت گرم خداییش
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1393-12-29 15:50
ممنونم از نظرت علی رضا

موفق باشی
پاسخ دادن
# محسن 1393-11-04 16:19
سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم اگه کسی اشتباهن برنامه گوگل پلی اورجینال گوشی رو پاک کن دوباره چجوری میتونه اونو بعنوان برنامه اصلی نصب کنه ومثل اولش کار کنه وارور نده ضمنا من از برنامه بکاپ هم نگرفتم. ممنون میشم به ایمیلم ارسال کنین.باتشکر.
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1393-11-05 10:46
سلام محسن

برای نصب برنامه های پیشفرض اندروید میتونی فایل Gapps رو مخصوص سیستم عامل دستگاهت دانلود و نصب کنی و از طریق ریکاوری اون رو فلش بزنی.

موفق باشی
پاسخ دادن
# محمد 1393-08-11 11:56
دستتون درد نکنه بخاطر زحمتتون
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1393-08-11 21:34
ممنون از نظرت محمد
پاسخ دادن
# ramin 1393-07-21 10:22
اززحمتی که کشیدید. سپاسگذارم.
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1393-07-21 18:23
ممنونم از نظرت رامین جان
پاسخ دادن
# حسین فیروزبهر 1393-06-05 14:58
با سلام من از دیتا بازی هم بکاپ گرفتم نشد یعنی روی گزینه پنجمی زدم و بعد رفتم تست کنم به همراه امتیاز بازی نبود من منتظر پاسختان در ایمیلم هسنتم.باتشکر
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1393-06-05 15:45
سلام حسین
متاسفانه تیتانیوم بکاپ (در واقع میشه گفت همه ی برنامه های بکاپ گیری) با برخی از برنامه ها این مشکل رو دارن و نمیتونن بکاپ هارو بدرستی و کامل بازیابی کنن.
بهت توصیه میکنم اگه دستگاهت روت نیست، روتش کن شاید تیتانیوم بتونه درست بکاپ بگیره و بازیابی کنه.
موفق باشی
پاسخ دادن
# حسين فيروزبهر 1393-06-01 17:53
با سلام ممنون از توضيحتون . من يه سوال داشتم سوالم اينه كه ميشه با اين برنامه بازي هايي كه امتيازشون هك شده است براي ديگران فرستاد?من منتظر پاسختان در ايميلم هستم با تشكر
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1393-06-02 00:14
سلام حسین
برای اینکه امتیازهای بازی ها به همراه بکاپ ذخیره بشه باید حتماً علاوه بر خود فایل بازی، از دیتا های بازی (منظورم دیتای نصب نیست) هم بکاپ بگیری.
البته حتماً بکاپ رو تست کن و ببین که کار میکنه یا نه. این برنامه با اکثر بازی ها سازگاره.
موفق باشی
پاسخ دادن
# محمد 1392-12-22 11:46
سلام من میخوام نو فواصل معینی از گوشی بکاپ بگیرم مثلا میخوام در روز خودش اتومات بکاپ بگیر ؟ کسی میتونه راهنمایم کنه ممنون میشم؟ دمتونم گرم بابت اطلاعات خوبتون
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-12-23 09:25
سلام دوست عزیز
قسمت آخر آموزش مربوط به همین موضوع هست.بوسیله ی گزینه ی Add New Schedule میتونید این کار رو انجام بدید
پاسخ دادن
# امير 1392-12-18 15:27
سلام
يه سوال دارم ازتون، من cloud Storage رو اكتيو كردم ولي نميدونم كجا مسيرش رو بدم كه به جاي اينكه روي حافظه گوشيم بكاپ بگيره روي cloud بگيره ميشه راهنمائي كنيد؟ ممنونم
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-12-18 17:19
سلام دوست عزیز
باید از توی تنظیماتش یکی از حساب های ابری خودتون مثلاً DropBox یا Google Drive یا هر چیز دیگه ای پشتیبانی میکنه رو با دادن نام کاربری و پسورد متصل بکنید به برنامه
پاسخ دادن
# شهرام 1392-11-26 20:20
سلام
آیا میشه با این نرم افزار هم پیچ یا هوم اسکرین پیش فرض گوشی htc desire 600 رو حذف کرد؟
یا ویرایش
از کجا میشه حذفش کرد؟
ممنون
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-10-23 16:10
به نقل از mohammad:
سلام
من می خوام reset factory کنم و قبلش بک آپ بگیرم اما می خوام بدونم بازی هایی که دارم مشکلی براشون پیش نمیاد و حتی سیوشون هم دست نخورده می مونه یا اینکه میره از اول ؟
و همینطور بازی clash of clans که آنلاین هست اگر این کار رو کنم و دوباره بک آپ رو برگردونم می تونم از ادامه بازی رو برم ؟ این برام خیلی مهمه

سلام محمد
هنگامی که میخوای بکاپ بگیری نرم افزارهایی که ممکنه دیتاهاشون بکاپ گرفته نشه قرمز رنگ هستن.در ضمن معمولاً نرم افزار های بکاپ گیری توی بکاپ گرفتن دیتا ها خوب عمل نمیکنن و ممکنه که برخی از برنامه هات دیتاشون از بین بره.مراقب باشه
پاسخ دادن
# mohammad 1392-10-23 13:04
سلام
من می خوام reset factory کنم و قبلش بک آپ بگیرم اما می خوام بدونم بازی هایی که دارم مشکلی براشون پیش نمیاد و حتی سیوشون هم دست نخورده می مونه یا اینکه میره از اول ؟
و همینطور بازی clash of clans که آنلاین هست اگر این کار رو کنم و دوباره بک آپ رو برگردونم می تونم از ادامه بازی رو برم ؟ این برام خیلی مهمه
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-05-16 14:43
به نقل از علی:
یه سوال دیگه اینکه بعد از کرک کردن برنامه تو قسمت overview 'گزینه های :

HyperShell ,
Fast/Auto app install
Encryption
Cloud Storage
جلوش ضربدر قرمز خورده ، مشکلی به وجود نمیاره ؟
اینا مربوط به چی هستن ؟
ممنون از زحماتتنون .

اون گزینه ها به سه علت میتونن ضربدر بخورن که در هر سه حالت هیچ مشکل خاصی وجود نداره.حالت اول کرک نشدن برنامه هست که اگه کرک کار نکنه برخی از امکانات غیر فعال هستن.حالت دوم روت نبودن دستگاه هست که اگه روت نباشه بعضی گزینه ها نمیتونن عمل کنن و حالت سوم فعال نبودن تنظیمات مورد نیاز هست ،مثلاً گزینه ی Cloud Storage نیاز داره تا شما اکانت سرویس ابری خودتون رو بهش معرفی کنید (که با این سرعت اینترنت توی ایران اصلاً اون گزینه عملیاتی نیست!)
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-05-16 14:29
به نقل از علی:
به نقل از حسام غلامی:

سلام
احتمالاً اون برنامه هایی که بکاپ گرفته نمیشن ...


ببخشید ، یعنی از sms ها , contact ها و همچنین اکانت های جیمیل و یا هو که (مثلا" من سه تا ایمیل دارم که تو برنامه یاهو میل هست ) بک آپ نمیگیره ؟؟

نه خیر بکاپ نمیگیره.مخاطب ها رو میتونید با اتصال به حساب GMail همگام سازی کنید و برای پیامک ها هم میتونید از برنامه ی SMS Backup & Restore Pro استفاده کنید.البته لازم به ذکره که هنگام بکاپ گرفتن یه گزینه داره که از Data برنامه مورد نظر شما هم بکاپ میگیره که در برخی موارد مثلاً بازی ها ، میتونید سیو های شمارو برگردونه
پاسخ دادن
# علی 1392-05-16 13:41
یه سوال دیگه اینکه بعد از کرک کردن برنامه تو قسمت overview 'گزینه های :

HyperShell ,
Fast/Auto app install
Encryption
Cloud Storage
جلوش ضربدر قرمز خورده ، مشکلی به وجود نمیاره ؟
اینا مربوط به چی هستن ؟
ممنون از زحماتتنون .
پاسخ دادن
# علی 1392-05-16 13:33
به نقل از حسام غلامی:

سلام
احتمالاً اون برنامه هایی که بکاپ گرفته نمیشن یا به خاطر روت نبودن دستگاه هست یا تیتانیوم بکاپ اون هارو سیستمی تشخیص داده و نمیخواد ازشون بکاپ بگیره،چون یه سری برنامه ها نباید بکاپ گرفته بشن.برای مثال برنامه ی ارسال اس ام اس پیشفرض گوشی شما هم خودش یه برنامه هست اما نباید بکاپ گرفته بشه.
همچنین هنگامی که میخواید بکاپ رو برگردونید باید دقت کنید که نسخه ی سیستم عاملتون چی هست،چون ممکنه بعضی برنامه ها با نسخه های قدیمی اندروید سازگار باشن ولی با جدید ها نباشن و بالعکس.توصیه میکنم که تک تک برنامه هارو خودتون انتخاب بکنید و اونهایی رو که احتیاج دارید انتخاب بکنید و همه رو علامت نزنید.
موفق باشید


ببخشید ، یعنی از sms ها , contact ها و همچنین اکانت های جیمیل و یا هو که (مثلا" من سه تا ایمیل دارم که تو برنامه یاهو میل هست ) بک آپ نمیگیره ؟؟
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-05-06 17:53
به نقل از Mehdi:
سلام

در آخر لیست پشتیبان گیری و بازیابی
تعدادی مورد حدودا 30 تا وجود داره که ازشون نمی شه پشتیبان گرفت می خواستم بدون مشکلی ایجاد می کنه

می خوام گوشی رو به تنظیمات کارخونه بر گردونم مطمئنید بعد از این که دوباره تیتانیوم بک آپ رو نصب کرده و محتویات رو ...

سلام
احتمالاً اون برنامه هایی که بکاپ گرفته نمیشن یا به خاطر روت نبودن دستگاه هست یا تیتانیوم بکاپ اون هارو سیستمی تشخیص داده و نمیخواد ازشون بکاپ بگیره،چون یه سری برنامه ها نباید بکاپ گرفته بشن.برای مثال برنامه ی ارسال اس ام اس پیشفرض گوشی شما هم خودش یه برنامه هست اما نباید بکاپ گرفته بشه.
همچنین هنگامی که میخواید بکاپ رو برگردونید باید دقت کنید که نسخه ی سیستم عاملتون چی هست،چون ممکنه بعضی برنامه ها با نسخه های قدیمی اندروید سازگار باشن ولی با جدید ها نباشن و بالعکس.توصیه میکنم که تک تک برنامه هارو خودتون انتخاب بکنید و اونهایی رو که احتیاج دارید انتخاب بکنید و همه رو علامت نزنید.
موفق باشید
پاسخ دادن
# Mehdi 1392-05-06 08:06
سلام

در آخر لیست پشتیبان گیری و بازیابی
تعدادی مورد حدودا 30 تا وجود داره که ازشون نمی شه پشتیبان گرفت می خواستم بدون مشکلی ایجاد می کنه

می خوام گوشی رو به تنظیمات کارخونه بر گردونم مطمئنید بعد از این که دوباره تیتانیوم بک آپ رو نصب کرده و محتویات رو که قبلا پشتیبان گرفتم رو کپی کردم تو پوشه ی تیتانیوم همه برنامه ها بر می گردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-04-15 10:54
به نقل از پرنیان:
تمام بک آپ ها در ریشه ی حافظه قرار دارند یعنی کجا؟
ای کاش انگلیسی آن را هم بنویسید:
مثلا بنویسید این مسیر:
memory-....-.....
که ما که از زبان فارسی استفاده نمی کنیم بدونیم یعنی چه.

ریشه ی حافظه یعنی بالا ترین سطح حافظه.یعنی همونجایی که حافظه شروع میشه.شما وقتی که دستگاه رو به کامپیوتر وصل میکنید حافظه هایی که فعال هست (که معمولاً دوتا هست) رو به صورت دستگاه جداشدنی (Portable Device) مثل فلش یو اس بی نشون میده.وقتی که روی حافظه Sd Card داخلی دستگاه کلیک کنید تا باز بشه داره ریشه رو نشون میده یعنی بالا ترین سطحش که به انگلیسی میشه Root البته این روت رو با اون روت کردن اندروید اشتباه نکنید.
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-04-15 10:47
به نقل از پرنیان:
درود مجدد
وقتی اندروید تبلت رو ارتقا دادیم چه جوری این بک آپ رو بریزیم روی گوشی؟
باید از روی کامپیوتر برگردونیم یا نه وقتی اندروید رو ارتقا می دیم این اپلیکیشن با بک آپ های ما وجود داره در تبلت و restore
رو می زنیم و همه رو دوباره می ریزه روی تبلت؟

سلام دوست عزیز
حتماً تمام آموزش رو به دقت بخونید.
همونطوری که در وسطای آموزش نوشتم ، این برنامه تمام بکاپ هایی که میگیره رو داخل پوشه ی Titanium Backup در ریشه ی حافظه میریزه.پس اگه میخواید تمام محتویات دستگاه رو حذف کنید باید قبل از حذف کردن،این پوشه رو داخل کامپیوترتون کپی کنید.بعد از اینکه کارتون رو انجام دادید و خواستید که بکاپ هارو برگردونید باید دوباره اون پوشه رو از داخل کامپیوترتون به ریشه حافظه دستگاه بریزید و با نصب برنامه تیتانیوم بکاپ،مجدداً اون بکاپ هارو میتونید برگردونید.
پاسخ دادن
# حسام غلامی 1392-04-15 10:43
به نقل از پرنیان:
درود
وقتی بک آپ رو اجرا کردم بالای گوشی این علامت اومد با این متن:
# su Binary Updater
این یعنی چه؟

سلام
اگه این علامت از طرف تیتانیوم بکاپ باشه یعنی داره روی برنامه Super User که برای گوشی های روت شده هست کار میکنه و اگه از طرف خود Super User باشه ، یعنی داره خودش رو آپدیت میکنه.
این زیاد چیز مهمی نیست و جای نگرانی نداره.
پاسخ دادن
# پرنیان 1392-04-15 10:39
تمام بک آپ ها در ریشه ی حافظه قرار دارند یعنی کجا؟
ای کاش انگلیسی آن را هم بنویسید:
مثلا بنویسید این مسیر:
memory-....-.....
که ما که از زبان فارسی استفاده نمی کنیم بدونیم یعنی چه.
پاسخ دادن
# پرنیان 1392-04-15 10:35
درود مجدد
وقتی اندروید تبلت رو ارتقا دادیم چه جوری این بک آپ رو بریزیم روی گوشی؟
باید از روی کامپیوتر برگردونیم یا نه وقتی اندروید رو ارتقا می دیم این اپلیکیشن با بک آپ های ما وجود داره در تبلت و restore
رو می زنیم و همه رو دوباره می ریزه روی تبلت؟
پاسخ دادن
# پرنیان 1392-04-15 10:25
درود
وقتی بک آپ رو اجرا کردم بالای گوشی این علامت اومد با این متن:
# su Binary Updater
این یعنی چه؟
پاسخ دادن